Skip to main content
  • Super User

Įspūdinga Lietuvos baidarių slalomo sportininkų sezono pradžia

Valmiera

Valmieros mieste balandžio 11 - 12 d. natūralioje Gaujos upės “Kraces” rėvoje įrengtoje slalomo trasoje vyko baidarių slalomo Latvijos taurės I ir II etapai.Varžybose dalyvavo stipriausi Lietuvos, Estijos ir Latvijos klubų sportininkai. Ypatinga sėkmė šį kartą lydėjo Lietuvos sportininkus, kurie populiariausiose kajakų K-1 , K-1m klasėse U-12, U-15 amžiaus grupėse abi dienas užimdami visas prizines vietas „okupavo“ apdovanojimų pakylą. Tai nuteikia optimistiskai ateičiai.Pasišventusių slalomo savanorių trenerių dėka auga perspektyvi karta.Ypatingai džiugu, kad jaunųjų sportininkų gausa ir apdovanojimais pasižymėjo vilniečiai.

Pirmą dieną pirmame Latvijos taurės etape puikiai startavo tarptautinių varzybų patirtį turintys Kauno „Regesos“ klubo dvylikamečiai sporininkai Kipras Talačka ir Kamilė Petrauskaitė .U-15 grupėje kajakų klasėje abu užėmė pirmąsias vietas. Bendroje įskaitoje Kamilė tarp moterų K-1m klasėje iš Lietuvių pasirodė geriausiai ir užėmė aukštą antrą vietą, nusileisdama Rygos”Ridzenės” sportininkei Jutai Murzinai.Sėkmingai suplaukęs Kipras dalyvavo finale tarp aštuoniolikmečių U-18 grupėje buvo trečias, o bendroje įskaitoje iš 30 kajakistų užėmė aukštą 13 vietą.Antrą dieną esant šaltam orui abiem jaunėsiems nepavyko atlaikyti psichologinės itampos,tinkamai pasiruosti startui, ir sėkmingai pasirodyti finaliniuose plaukimuose.

Antrą varžybų dieną antrame Latvijos taurės etape malonę staigmeną pateikė kauniečiai klubo „Regesa“ lyderiai, Lietuvos rinktinės kandidatai Justinas Šnioka ir Paulius Popiera.Vyrų vienviečių kajakų K-1 klasėje absoliučioje įskaitoje aplenkę trasos šeimininkus Valmieros klubo sportininkus,pirmos dienos nugalėtojus daugkartinį Latvijos ir Lietuvos čempioną Kaspar Pakers ir Toms Karlivans.(Pirmą dieną Justinas buvo trečias).Antrame Latvijos etape finaliniame plaukime užtikrintai plaukę kauniečiai aplenkė visus varžovus.Justinas parodęs puikų laiką ir“ švarų“ be baudų plaukimą užėmė pirmą vietą, Paulius liko antras.

Tai pirmas kartas, kai Lietuvos sportininkai šeimininkų trasoje Valmieroje tokio rango varžybose aplenkia Latvijos kajakų meistrus.

K-1m klasėje antrą dieną užtikrintai nugalėjo Lietuvos ir Latvijos čempionė “Srauto”klubo sportininkė Erika Baranauskaitė, aplenkdama estę, K.Raudsalu ir pirmos dienos nugalėtoją J. Murziną.

Ši savaitgalį balandžio 19 dieną Vokės upėje, Grigiškėse vyko atviras Lietuvos baidarių slalomo čempionatas.