Skip to main content

S. Mažeikis - bronzininkas atvirose Lietuvos baidarių slalomo taurės varžybose

Simantas Mažeikis trasoje maz

Sekmadienį Simantas Mažeikis atkakliose varžybose iškovojo bronzos medalį Lietuvos atvirajame baidarių slalomo čempionate K1 vyrų baidarių klasėje. Šioje klasėje startavo 54 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir pirmą kartą per pastaruosius metus – iš Baltarusijos. Finaliniame plaukime susirungė trys stipriausi baidarininkai: daugkartinis Lietuvos prizininkas Simantas Mažeikis, daugkartinis Latvijos čempionas Kaspars Pakers bei stipriausias Baltarusijos baidarininkas Dmitrijus Halavinski. Geriausiųjų tarppusavio varžytinės klostėsi labai įtemptai. Pirmasis dvidešimties vartų trasą nekliudęs nė vienos vartų kartelės įveikė Kaspars Pakers iš Valmieros rezultatu 83,06 sekundės ir tapo čempionu. Simantas Mažeikis į trasą iššovė antrasis. Vilnietis Vokės upės trasoje tarp kartelių nardė kaip Ferarri bolidas ir buvo greičiausias trasoje įveikęs ją per 81.55 sekundės. Deja Lietuvos atletas nerdamas pro šešioliktus vartus smakru kliudė kartelę ir akylūs teisėjai užfiksavo 2 sekundžių baudą. Suminis 83,55 sekundžių rezultatas garantavo tik trečiąją vietą ant nugalėtojų pakylos, atsilikus nuo minskiečio Dmitrijaus Halavinskio vos 0,07 sekundės. Jaunių grupėje K1 vyrų baidarių klasėje sidabro medalį laimėjo alytiškis Edvinas Turčinavičius, o auksą – Krišas Melnikonis iš Valmieros. Dominyka Abromavičiūtė laimėjusi finalines varžybas tapo absoliučia nugalėtoja tiek suaugusiųjų, tiek jaunių K1 moterų baidarių klasėje. Keturiolikmetė sportininkė daugiau nei 5 sekundėmis aplenkė antrojoje vietoje likusią dešimt metų vyresnę minskietę Kateriną Jesijevič. Kanojų C1 moterų klasėje antrąją vietą laimėjo vilnietė Ingvilė Middtun nusileidusi tik Martai Zandere iš Rygos. C1 vyrų klasėje sėkmė lydėjo Arnoldą Gotto laimėjusį bronzos medalį jaunių grupėje. Vilniaus klubas „Regata“ triumfavo absoliučioje komandinėje įskaitoje, o trečiąją vietą ant komandų pjedestalo užėmė antrasis Vilniaus klubas - „Volatilis“.