Skip to main content

Europos baidarių slalomo čempionate lietuviai pasirodė geriau

Lietuvos baidarių slalomo atletai Europos baidarių slalomo čempionate užėmė aukštesnes vietas nei pernai. Savaitę treniravęsi Europos čempionato baidarių slalomo trasoje varžybų dieną srauniojo vandens profesionalai buvo gerai pasiruošę.  Sėkmingiausiai individualioje K-1 vyrų baidarių klasėje startavo M. Atmanavičius kvalifikaciniuose plaukimuose trasą įveikęs per 117.29 sekundės įskaitant 4 baudos sekundes ir 116.00 sekundžių įskaitant 2 baudos sekundes.  M. Atmanavičius antrajame plaukime tiksliau pranėrė pro vartus paliesdamas tik vieną kartelę ir taip pagerino rezultatą. Po pirmojo plaukimo atletas užėmė 43 vietą ir lyginant su pernykščiu Europos čempionatu atletas pakilo  12 laiptelių aukščiau. S. Mažeikis startavęs 56 numeriu iš 58 varžybų dalyvių po pirmojo plaukimo finišą pasiekė per 130.76 sekundės įskaitant 4 baudos sekundes už paliestas dvi vartų karteles. S. Mažeikis po pirmojo plaukimo užėmė 48 vietą pirmąjį kartą startuodamas Europos čempionate. J. Šnioka sėkmingiau plaukė antrąjį kvalifikacinį plaukimą, kuriame trasą įveikė per 145.89 sekundės,  palietė tris vartų karteles ir susumavus rezultatą surinko 151.89 sekundės rezultatą. Moterų K-1 baidarių klasėje E. Baranauskaitė pirmajame kvalifikaciniame plaukime trasą įveikė per 158.51 sekundės ir su papildomomis 10 baudos sekundžių pasiekė 168.51 sekundės rezultatą.  Sportininkė antrajame kvalifikaciniame plaukime rezultatą pagerino 0.17 sekundės. Šiame Europos čempionate E. Baranauskaitė pakilo trimis laipteliais aukščiau nei pernai.  Permainingai susiklostė komandinis 3 baidarių K-1 vyrų klasėje plaukimas.  Šeštadienį S. Mažeikio, J. Šniokos ir M. Atmanavičiaus ekipažas nuplaukė trasą per 149.9 sekundės ir aplenkė austrų ir serbų ekipas. Papildomos 18 baudos sekundžių  Lietuvos rinktinei neleido aplenkti laipteliu aukščiau esančios Makedonijos rinktinės. 15 Europos šalių ekipų dalyvavo komandinėje rungtyje.  Rugsėjo mėnesį Lietuvos rinktinė vyks į pasaulio baidarių slalomo čempionatą Londone. Pasaulio čempionatas kartu bus pagrindinėmis varžybomis atrankai į 2016 Olimpiadą.