Skip to main content

Turime du Pasaulio čempionus!

zustautas

korobov

Jaunimo grupėje startavo šiuo metu pajėgiausias Lietuvos kanojininkas Henrikas Žustautas. Ilgą laiką antras plaukęs Europos žaidynių vicečempionas po finišo manė, kad liko antras. Vis tik paskelbus oficialius rezultatus, 21-erių atletas galėjo atsipūsti – auksas jo kišenėje (38,816 sek.). Antrą vietą užėmė per anksti auksu pradėjęs džiaugtis rusas Andrejus Kraitorius (38,828 sek.), trečią – čekas Martinas Fuksas (39,424 sek.).

Jaunių amžiaus grupės pagrindiniame finale kanojininkas visaginietis Vadimas Korobovas aplenkė visus aštuonis varžovus, finišavo pirmas ir iškovojo aukso medalį. Nugalėtojo laikas 200 m distancijos finale – 40,688 sekundės. Praėjusių metų 19-mečių čempionato bronzos medalininkas iš Lietuvos šįkart aplenkė sidabro medalininką Arturą Gulijevą (40,748 sek.) iš Uzbekistano ir bronzą pelniusį Moldovos kanojininką Sergejų Tarnovsčį (40,784 sek.). Už prizininkų trejeto šios rungties finale liko sportininkai iš Rusijos, Čekijos, Bulgarijos, Ispanijos, Portugalijos bei Lenkijos.

Jaunių amžiaus grupės B finale visaginiečiai baidarininkai Jegoras Klimentjevas ir Edgaras Svirbutovičius distanciją įveikė per 35,676 sekundės, finišavo aštunti ir galutinėje įskaitoje, šiame finale aplenkę tik turkus, liko septyniolikti. Rungties B finalą laimėjo portugalai (33,536 sek.), aplenkę ispanus (34,072 sek.) bei rusus (34,492 sek.).

Jaunimo amžiaus merginų B finale penkta buvo kanojininkė kaunietė Rūta Dagytė (54,368 sek.), kuri šiame čempionate liko keturiolikta. B finalo nugalėtoja tapo dešimtą vietą užėmusi britė Katie Reid (52,084 sek.)

Jaunimo amžiaus grupės 200 m rungties C finale baidarininkas visaginietis Artūras Seja tarp devynių dalyvių buvo šeštas (37,032 sek.), o galutinėje pirmenybių rikiuotėje tenkinosi 24-a pozicija.

Jaunimo amžiaus vaikinų grupės 200 m rungties B finalą laimėjo visus varžovus iš aštuonių šalių aplenkę vilniečiai baidarininkai Rokas Puzonas ir Simonas Maldonis (32,604 sek.), kurie galutinėje įskaitoje užėmė dešimtą vietą.

Jaunimo amžiaus merginų 500 m rungties B finale kanojininkė kaunietė Rūta Dagytė (2 min. 28,588 sek.) dar devynių dalyvių finišavo penkta, o galutinėje rikiuotėje tenkinosi keturiolikta pozicija. B finalą laimėjo dešimtą vietą užėmusi Anggie Avengo (2:18,876) iš Ekvadoro.